Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 7 czerwca 2023 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Hoboud to projekt muzyków cenionego w całej Europie zespołu Shannon, wykonującego muzykę celtycką, którzy sięgnęli do własnych korzeni oraz historii terenów Warmii i Mazur. Pomysł narodził się w 2008 roku w głowach Marcina i Marii Rumińskich, którzy w starych, zapisywanych w XIX wieku pieśniach natknęli się na tajemniczą postać Hobouda. Po naszkicowaniu pierwszych utworów skompletowali zespół złożony z muzyków wszechstronnych, poruszających się biegle w kilku nurtach muzycznych i z folkowymi zainteresowaniami. Odtworzeniem zapomnianego języka regionu zajął się rodowity Warmiak Edward Cyfus, który oprócz przekładu tekstów literackich na gwarę podjął się opowiadania baśni i przedstawiania historyjek. POŁUDNIOWO AFRYKAŃSKA MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA JAZZOWA z Akademii Muzycznej w Gauteng.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek. Z autorem można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE

Tuż przed długim weekendem sprawdzimy, co dzieje się na ulicach Opola i czy dojazd na festiwal będzie możliwy bez specjalnych utrudnień. W opolskim amfiteatrze rozpoczęły się też próby z gwiazdami, zatem już o poranku nastawimy uszy i posłuchamy, co dzieje się na tej legendarnej scenie.

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Ireneusz Prochera
  • O zbliżającym się finale Ligi Mistrzów, zamieszaniu z polskim sędzią Szymonem Marciniakiem, emocjach nie zawsze sportowych w futbolu oraz inwestowaniu w piłkarski narybek porozmawiamy z prezesem Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomaszem Garbowskim.
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Iwona Tokarska.
Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl
iwona.tokarska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »