Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 czerwca 2023 roku

23:00 JAZZOFONIA
Wokalistka jazzowa, kompozytorka i aranżerka Carmen Lundy pochodzi z Miami na Florydzie. Przeniosła się do Nowego Jorku w 1978 roku, a w 1985 roku wydała swój pierwszy solowy album zatytułowany "Good Morning Kiss", który znajdował się na szczycie listy Billboardu przez 23 tygodnie. David Liebman to amerykański saksofonista, flecista i pedagog jazzowy. Znany jest z innowacyjnych linii melodyczno-rytmicznych i wykorzystania atonalności. Był częstym współpracownikiem pianisty Richie Beiracha. "Live at Massey Hall" to nagranie koncertowe pianisty Herbiego Hancocka, saksofonisty tenorowego Michaela Breckera i trębacza Roya Hargrove'a.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Jaka jest właściwie rola CO2 w przyrodzie? Politycy, zwłaszcza prawicowi, bagatelizują problem, organizacje ekologiczne, wręcz przeciwnie, alarmują. Poprosimy więc o opinię i suche fakty naukowca, chemika prof. Tomasza Ciesielczuka z Uniwersytetu Opolskiego.

W audycji także:
21:30 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • "Bóg miał trochę łatwiej, czyli spowiedź myśliwych", to reportaż Barbary Tyslik z roku 2013. Przypomnimy sobie, co powiedzieli: Marek Bocianowski, Adam Paszko i Grzegorz Przydatek z Koła Łowieckiego nr 3 w Opolu. Usłyszymy czym jest pasja zrodzona z drzemiącego w każdym człowieku atawizmu i... umiejętności współżycia z naturą. Po wysłuchaniu tej audycji, być może, mniej osób będzie postrzegać łowiectwo w czarnych barwach. Porównanie losu zwierząt – tych leśnych i tych z hodowli – zapewne na dłużej zagości w naszej pamięci.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »