Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 czerwca 2023 roku

23:00 JAZZOFONIA
Wokalistka jazzowa, kompozytorka i aranżerka Carmen Lundy pochodzi z Miami na Florydzie. Przeniosła się do Nowego Jorku w 1978 roku, a w 1985 roku wydała swój pierwszy solowy album zatytułowany "Good Morning Kiss", który znajdował się na szczycie listy Billboardu przez 23 tygodnie. David Liebman to amerykański saksofonista, flecista i pedagog jazzowy. Znany jest z innowacyjnych linii melodyczno-rytmicznych i wykorzystania atonalności. Był częstym współpracownikiem pianisty Richie Beiracha. "Live at Massey Hall" to nagranie koncertowe pianisty Herbiego Hancocka, saksofonisty tenorowego Michaela Breckera i trębacza Roya Hargrove'a.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
"Hardkorowo pada deszcz" czy "obok koleś wkurzony na maksa" - takie słowa padają w tekstach piosenek polskich, młodych artystek. Czy tak przystoi czy tak śpiewać wypada? O to zapytam prof. Miodka. Jazda po Opolu w tygodniu festiwalowym to prawdziwe wyzwanie - czy do zwiększonych obrotów szykują się też taksówkarze? Czy gwiazdy łapią jeszcze taksówki czy raczej korzystają z prywatnych limuzyn? To sprawdzimy we wtorkowy poranek. Nie zabraknie też wspomnień festiwalowych i kolejnej zagadki od DJ-a Adamusa.

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Ireneusz Prochera
  • Rafał Bartek ponownie został przewodniczącym TSKN. Wiadomo też, że będzie kandydował do Sejmu, bo podczas tego samego spotkania ogłoszono start Komitetu Mniejszości Niemieckiej w wyborach parlamentarnych, przedstawiając hasło wyborcze: Opolskie Region Dialogu. Jednocześnie przedstawiono liderów, czyli pierwszą trójkę, kandydujących do Sejmu. Będą to: obecny poseł Ryszard Galla, Rafał Bartek i Zuzanna Donath-Kasiura. Do Sejmu wystartuje 24 kandydatów. Z jakim programem Mniejszość Niemiecka idzie do wyborów? Na ile mandatów liczy i gdzie poszuka sojuszników - o tym w rozmowie z Rafałem Bartkiem.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Iwona Tokarska.
Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl
iwona.tokarska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »