Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 czerwca 2023 roku

23:00 GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY
Taneczne rytmy i zaproszenie do tańca, jednak w wyjątkowej odsłonie, bowiem posłuchamy zespołów rockowych, a nawet heavy metalowych, które na różnych etapach swoich karier, pokusiły się, czy to o nagranie incydentalnie, czy o pełnowymiarowy zwrot, ku muzyce bardziej popowej. Usłyszymy, między innymi ZZ Top, Thin Lizzy, Foreigner i Davida Lee Rotha. Pojawią się również gwiazdy pop, które z kolei nagrały covery "metalowców", jak Cayra, czy Baaba Kulka.

Do słuchania od 23:00 do 01:00 zaprasza Witold Sułek.
Do autora można napisać tu:
witold.sułek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 CAŁY NASZ SPORT
W pierwszej części spotkania skupimy się na meczach opolskich drużyn w rozgrywkach III ligi piłki nożnej. Walcząca o utrzymanie Stal Brzeg podejmuje Wartę Gorzów Wielkopolski i jeśli nadal chce grać w tej klasie rozgrywkowej musi ten mecz bezwzględnie wygrać. Drugą połowę tego spotkania będziemy relacjonować na naszej antenie. Natomiast po godz. 17.00 przeniesiemy się na stadion w Kluczborku skąd przeprowadzimy relację z meczu MKS - Odra Wodzisław Sląski.

Z dużą uwagą będziemy również śledzić poczynania opolskiej Odry. Na zakończenie sezonu Fortuna 1. Ligi piłkarze Odry Opole zmierzą się na wyjeździe z Łódzkim Klubem Sportowym. Obie drużyny zagrają wyłącznie o prestiż. Opolanie, którzy przez niemal całą wiosenna rundę walczyli o utrzymanie, cel osiągnęli w przedostatniej kolejce po remisie z Chojniczanką. Natomiast ŁKS już wcześniej wywalczył awans do ekstraklasy.

Sporo miejsca poświęcimy również kolarstwu.

Ponad 300 zawodników rywalizuje w ten weekend na Opolszczyźnie w Memoriale Joachima Halupczoka. Wyścig zaliczany jest do klasyfikacji Pucharu Polski i jednocześnie jest eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dzisiaj w miejscowości Niwki zawodnicy biorą udział w jeździe indywidualnej na czas. W niedzielę wokół Szczedrzyka i Turawy odbędą się wyścigi ze startu wspólnego.

Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »