Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 czerwca 2023 roku

23:00 GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY
Taneczne rytmy i zaproszenie do tańca, jednak w wyjątkowej odsłonie, bowiem posłuchamy zespołów rockowych, a nawet heavy metalowych, które na różnych etapach swoich karier, pokusiły się, czy to o nagranie incydentalnie, czy o pełnowymiarowy zwrot, ku muzyce bardziej popowej. Usłyszymy, między innymi ZZ Top, Thin Lizzy, Foreigner i Davida Lee Rotha. Pojawią się również gwiazdy pop, które z kolei nagrały covery "metalowców", jak Cayra, czy Baaba Kulka.

Do słuchania od 23:00 do 01:00 zaprasza Witold Sułek.
Do autora można napisać tu:
witold.sułek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 WEEKEND Z RADIEM OPOLE
W piątek w Opolu rozpoczyna się 7. Festiwal Książki. W sobotni poranek podsumujemy pierwszy dzień wydarzenia. Naszym gościem będzie organizatorka festiwalu Judyta Gralka.

Nasze studio odwiedzi także kurator projektu Festiwal Wyspy Bolko Agnieszka Dela-Kropiowska z Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, która podpowie, dlaczego w sobotę warto odwiedzić tę część Opola.

Jako, że w sobotę przypada międzynarodowy dzień roweru, nie zabraknie też porad dla tych, którzy chcą zacząć przygodę z jednośladami, jednak nie wiedzą, jak to zrobić. Tych udzieli nam Piotr Oliwa ze Stowarzyszenia Rowerowego Piasta. Naszego gościa zapytamy też o najciekawsze trasy - zarówno dla początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych kolarzy.

W audycji także:
7:15 Obieżyświat – Barbara Tyslik
  • Przypominając aforyzm, który od lat promujemy w magazynie Obieżyświat: „ bądź turystą we własnym regionie ”, dziś dr Tadeusz Jurek, wybitny znawca i popularyzator historii Ziemi Brzeskiej, a także autor wielu publikacji, mi.in. o średniowiecznych barwnych obrazach malowanych na mokrym tynku, opowie o Szlaku Polichromii Brzeskich, który powstał z inicjatywy krajoznawców z Oddziału PTTK Ziemi Brzeskiej, a także o nowym przewodniku o Małujowicach. Po emisji magazynu jego dźwiękowy zapis zostanie udostępniony na stronie internetowej Radia Opola, w zakładce Obieżyświat.
8:15 Na ryby - Katarzyna Zawadzka

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo: daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »