Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 czerwca 2023 roku

23:00 WE WSZYSTKICH DŹWIĘKACH TY...
„Kawa na trawie” to nowa piosenka, którą Aleksander Woźniak znany z zespołu Pin skomponował dla wokalisty Krystina Stasia. W programie debiutujący artysta opowie o pracy nad utworem, nowej płycie, marzeniach i dotychczasowej drodze artystycznej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Żaneta Plotnik-Krumpietz. Do autorki można napisać tu: zaneta.plotnik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Opolski festiwal piosenki tuż tuż i choć to impreza rozrywkowa to nie znaczy, że nie można o niej pisać prac naukowych! Jedną z nich napisał Jarosław Wasik, laureat festiwalowych "Debiutów" a obecnie dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki i nosi ona tytuł: Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Przemiany, wyobrażenia, rzeczywistość". O tej publikacji, ale także o tym co "za kulisami" festiwalu porozmawiamy z autorem.

W audycji także:
21:30 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Zanim w kalendarzu pojawił się czwarty czerwca - "ten czwarty czerwca" - wiele musiało się zdarzyć. "10 bochenków chleba", to reportaż, który nagrałem w roku 1988, to historia Stanisława Grabowieckiego, właściciela wytwórni wód gazowanych. Czasem warto sobie przypomnieć, co nas bolało i dlaczego. Bohater tej audycji opowiedział o tym tak, że długo jego myśli nie da się zapomnieć...
  • Czwartego lipca 1989 roku po raz pierwszy zebrały się Sejm i Senat, wyłonione w wyborach czwartego czerwca. "Sejm - odsłona pierwsza" - to reportaż w którym wystąpili Norbert Lysek - poseł PZPR i Wojciech Solarewicz - poseł OKP "Solidarność". Wypowiedzi obu Panów nagrałem, gdy trudno było przewidzieć ciąg dalszy, gdy dla wielu rozwój wypadków był ogromnym zaskoczeniem. Warto po tylu latach posłuchać...i przemyśleć.

Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »