Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 maja 2023 roku

23:00 JAZZOFONIA
Miles Davis – amerykański trębacz, wirtuoz trąbki, lider grup jazzowych i kompozytor, uznawany za jednego z najbardziej znaczących, innowacyjnych i wpływowych muzyków XX wieku. Słynął z refleksyjnego, melodycznego stylu i lakonicznej formy. Bill Evans – amerykański muzyk, jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych. Paul Motian był amerykańskim perkusistą jazzowym i kompozytorem. Motian odegrał ważną rolę w uwolnieniu perkusistów jazzowych od rygorystycznych obowiązków liczenia czasu.

Do słuchania w każdy poniedziałek od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 MAGAZYN REPORTERÓW RTT. Popołudniówka Radia Opole
Po raz 54. obradowali radni sejmiku województwa opolskiego. Sesja przebiegła bardzo spokojnie. Nie było spięć między rajcami, ani niepotrzebnych dyskusji. Jej tematem były m.in. zmiany budżetowe i rozpatrzenie skarg i petycji. Czego dokładnie one dotyczyły? To wie nasza reporterka Monika Matuszkiewicz, która przysłuchiwała się obradom w sali Orła Białego.

Matematyki najlepiej uczyć pokazując jej praktyczne zastosowanie. W tym celu nauczyciele szkół podstawowych i średnich spotkali się na Politechnice Opolskiej, by wymieniać się doświadczeniem i wypracować najlepsze metody przekonania uczniów do tego przedmiotu. Katarzyna Doros-Stachoń.

Nie tylko powodzie, pożary, czy wojna zagrażają na co dzień mieszkańcom powiatu nyskiego. Tamtejsze starostwo zorganizowało dziś panel naukowy, na którym eksperci dyskutują o bieżących, a także przyszłych wyzwaniach stojących przed mieszkańcami. O szczegółach w relacji Daniela Klimczaka

Ustanowiony przez Sejm Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzony jest 30 maja. Ma on w szczególny sposób popularyzować tę czasową formę pomocy dzieciom. Przyjrzymy się, jak to działa w powiecie prudnickim i jak radzą sobie z rosnącymi z tego powodu obciążeniami lokalne samorządy. Tematem zajął się Jan Poniatyszyn.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorem można się kontaktować pisząc tu:
wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »