Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 marca 2023 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Na płycie "Krakowiaki" Kapeli Brodów znajdują się krakowiaki, które grano i nucono przy kołysce i pogrzebie. Krakowiak to nie tylko taniec. To przede wszystkim rytm. Rytm specyficznie polski, wyjątkowy. Znany na Litwie, w Rumunii, Estonii. Będą wszystkie rodzaje muzyczne od ballady przez tańce po dziwne i ekscentryczne faktury muzyczne. Dominik Kuta, gitarzysta zespołu Czerwone Gitary, zmarł w wieku 71 lat. Był wszechstronnym multiinstrumentalistą i kompozytorem, którego bogata muzyczna wyobraźnia urozmaiciła twórczość popularnego zespołu. Rodzina Pastora - zespół prowadzony w latach 1971-72 przez Dominika Kutę i legendę polskiej sceny folkowej Piotra "Pastora" Buldeskiego miał w dorobku tylko winylową czwórkę, wydaną już po rozpadzie grupy i sygnowaną nazwą Grupa Dominika.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
12:00 TWOJE RADIO OPOLE
Co można znaleźć w plecaku? Jedna z patriotycznych pieśni przekonuje, że serce. Uczniowie, ale też ich rodzice doskonale wiedzą, że w plecaku oprócz miejsca na książki i zeszyty jest jeszcze przestrzeń na różne przedmioty, nikomu niepotrzebne, a obciążające plecy naszych dzieci. Ale są też takie osoby, które w plecaku mieszczą... całe swoje życie. "Mój dom w plecaku" – to hasło zbiórki artykułów dla osób bezdomnych, o której więcej w Twoim Radiu Opole opowie Artur Wilpert z Caritas Diecezji Opolskiej (po 13-stej).

W programie również kolejne emocje związane z konkursem „60/60, czyli 60 przebojów na 60-lecie KFPP w Opolu”. Rozwiązanie muzycznej zagadki przygotowanej przez DJ-a Adamusa jeszcze przed południem, ale kto zdobędzie nagrodę? To okaże się dopiero po 14-stej!

A nasze spotkanie rozpoczniemy jak zwykle po 12-stej od kolejnego z tematów interwencyjnych. Tym razem interwencja słuchacza, który porusza problem terenów w mieście Opolu, które stoją niezagospodarowane, choć są propozycje by to zmienić.
Tradycyjnie po 12:00 zaczniemy od "Interwencji Radia Opole", czyli tematu, którym to Wy, drodzy słuchacze podzieliliście się z reporterami Radia Opole. Jeśli uważacie, że jest sprawa, którą warto, można, trzeba się podzielić, czekamy na zgłoszenia pod adresem: interwencje@radio.opole.pl, wiadomość można nam zostawić również pod numerem telefonu 774 23 22 33.

W audycji także:
13:50 Eko Oko - Katarzyna Plewnia
14:45 OPP - działają i pomagają na Opolszczyźnie

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo pisząc tu:
dawid.rajwa@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »