Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 marca 2023 roku

23:00 GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY
7:00 WEEKEND Z RADIEM OPOLE
Czy świat oszalał na punkcie filtrów, które upiększają nasze zdjęcia? Sprawdzimy, jak na ten trend spoglądają badacze społeczni, ale też sami użytkownicy mediów społecznościowych. Ponadto przyjrzymy się filmowi pt. "Wszystko, wszędzie na raz", który zdobył aż 7 Oscarów i można obecnie oglądać w opolskim Heliosie.

W sobotniej audycji także:
8:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Uchodźcy z Ukrainy zadomowili się na Opolszczyźnie, czują się tu bezpieczniej, 25% z nich chce tu zostać na dłużej, może nawet na zawsze. To wyniki badań przeprowadzonych przez dr Sabinę Kubiciel-Lodzińską z Politechniki Opolskiej. Więcej szczegółów zdradzi w Porannej Rozmowie Radia Opole.
9:10 Obieżyświat – Barbara Tyslik
  • Anonsując, że dziś w podróż się udamy z brzeską Jarzębiną, nie mam na myśli rośliny z ozdobnymi, czerwonymi owocami, lecz bardzo aktywne Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, którego członkowie uprawiają różne formy turystyki. M.in. rowerową. Np. w ubiegłym roku odwiedzili Szwecję, a dokładniej – najbardziej wysunięty na południe rejon określany mianem Krainy Wikingów, czyli Skanię. W magazynie Obieżyświat, więcej o Szwecji i Kole Jarzębina działającym przy Oddziale PTTK Ziemi Brzeskiej dowiemy się od prezesa koła, Marka Ściślaka. Natomiast po emisji magazynu, jego dźwiękowy zapis dodatkowo wzbogacony zdjęciami – udostępnimy na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce Obieżyświat.
Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
07:12 Igo - Helena
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »