Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 lutego 2023 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Zmienność nastrojów i agresja w muzyce Siergieja Prokofiewa. Jedno z pierwszych dzieł kompozytora II koncert skrzypcowy symbolizuje w historii muzyki przemożną tęsknotę za ojczyzną. Jako terapia agresji znakomicie nadaje się obraz symfoniczny "Aleksander newski". Natomiast Suita scytyjska potrafi uśmierzyć miotającą nami wściekłość.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza - w zastępstwie Małgorzaty Ślusarczyk - zaprasza Marzena Mielcarek. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Prowokacja, ignorancja czy naiwność granicząca z głupotą - zastanawiają się wielbiciele talentu Rogera Watersa, którym nie podoba się polityczna aktywność artysty i jego pro putinowskie wystąpienia.

Z kolei Polakom naraził się oskarżeniem o rusofobię. Czy to odosobniony wyskok czy odbicie bardziej powszechnych poglądów? Przeanalizujemy to z politologiem dr Błażejem Chorosiem z UO.

W audycji także:
21:30 Studio Reportażu Marian Staszyński

  • Nasze archiwum zawiera wiele "dźwiękowych perełek". Warto po nie sięgać, by także po latach zachwycały. "Obrazki z życia artysty", reportaż Witolda Nowickiego, powstał w roku 1988. To właśnie wtedy autor dotarł do Kazimierza Kasiarza, człowieka niezwykłego, zaskakującego swym pomysłem na życie. A cóż on takiego robił? Otóż rysował, pracował dorywczo jako malarz, stolarz, rzeźbił z pni o średnicy do dwóch metrów: stoły, szafy, sofy, fotele "w jednym kawałku"...Mało? No cóż - w zanadrzu miał jeszcze oryginalny pomysł na przemianę światła w energię mechaniczną. Bohater audycji potrafi nas uwieść swoją opowieścią, choć nie wszystkie panie mogą być zachwycone tym, że filozofuje na temat: "przyrodzonego zła kobiety".

Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:

beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »