Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 lutego 2023 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Zmienność nastrojów i agresja w muzyce Siergieja Prokofiewa. Jedno z pierwszych dzieł kompozytora II koncert skrzypcowy symbolizuje w historii muzyki przemożną tęsknotę za ojczyzną. Jako terapia agresji znakomicie nadaje się obraz symfoniczny "Aleksander newski". Natomiast Suita scytyjska potrafi uśmierzyć miotającą nami wściekłość.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza - w zastępstwie Małgorzaty Ślusarczyk - zaprasza Marzena Mielcarek. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
17:00 PUBLICYSTYKA W RADIU OPOLE. Popołudniówka Radia Opole
Polski kodeks pracy staje się coraz przyjaźniejszy rodzicom, ale ze statystyk wynika, że mężczyźni wciąż nie garna się do brania urlopów tacierzyńskich. W Polsce 90 proc. z urlopu rodzicielskiego korzysta matka. Mamy dzisiaj dwutygodniowy urlop ojcowski, 100 proc. płatny, a jest on wykorzystywany na poziomie niespełna 40 proc. Idą kolejne zmiany, ale nawet z dotychczasowych rozwiązań ojcowie nie korzystają. Dlaczego?
Ponad połowa młodych ludzi chciałaby posiadać własną firmę, a blisko 40 proc. zatrudniać pracowników. Gdyby mieli pracować „dla kogoś”, widzieliby się w roli ekspertów lub specjalistów, głównie w branży usług, handlu lub produkcji – takie dane płyną z najnowszego raportu z badania „Aspiracje ludzi młodych odnośnie do ich przyszłej kariery zawodowej”, przeprowadzonego w październiku 2022 r. przez Fundację THINK! Czy młodzi ludzie są przygotowani, by być pracodawcami?

Zaproszenie do programu przyjęli: Grzegorz Kuliś (BCC), Grzegorz Adamczyk (NSZZ Solidarność) i Piotr Panczesnik (Kongregacja Handlowo-Przemysłowa).

Od 17:00 do 18:00 zaprasza Ireneusz Prochera

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »