Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 7 lutego 2023 roku

23:00 JAZZOFONIA
Drugi album "People Time" saksofonisty Stana Getza i pianisty Kenny'ego Barrona został nagrany w marcu 1991 roku w Jazzhus Montmartre w Kopenhadze w Danii. "How long has this been going on?" to studyjny album Sarah Vaughan z 1978 roku, któremu towarzyszy kwartet prowadzony przez Oscara Petersona.

Tommy Smith - szkocki saksofonista jazzowy, kompozytor i pedagog. Dzięki rekomendacji Chicka Corei, Smith dołączył do grupy wiceprezesa Berklee Gary'ego Burtona wraz z basistą Stevem Swallowem, pianistą Makoto Ozone i perkusistą Adamem Nussbaumem, koncertując po całym świecie.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 MAGAZYN REPORTERÓW RTT. Popołudniówka Radia Opole
Fundacja L'Arche z Opola chce rozmawiać o potrzebach osób z niepełnosprawnością intelektualną, żeby wspólnie zastanowić się, jakie działania można podjąć w Opolu, aby takim osobom żyło się tutaj lepiej. W tym celu w stolicy regionu zorganizowano debatę społeczną, której gościem specjalnym jest Anna Dymna, prezes fundacji "Mimo Wszystko". Aktorka od 20 lat jest ambasadorką dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną w naszym kraju. Debacie przysłuchiwała się Katarzyna Doros-Stachoń.

Na mapie banków województwa mamy nową placówkę. Ale kredytu tam nie dostaniemy, bo to bank dla dobra nie jednostki a całej ludzkości. W obiektach opolskiej Pomologii trwa właśnie budowanie Banku Genów Roślin Polnych i Użytkowych. Będzie to czwarty tego typu bank w Polsce, gdzie "dla potomnych i naukowców" przechowuje się nasiona roślin zagrożonych z regionu, Polski ale i dalekich zakątków świata. O idei opolskiego banku z inicjatorem prof. Arkadiuszem Nowakiem rozmawiała Agnieszka Stefaniak.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zapraszają Wiesław Kolbusz z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorem można się kontaktować pisząc tu:
wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »