Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 lutego 2023 roku

23:00 WE WSZYSTKICH DŹWIĘKACH TY...
Francis Tuan mówi o swojej muzyce, że jest jak pierogi z farszem do sajgonek. Swój nadchodzący album zatytułował w kontrze do popularnego postrzegania mężczyzny „Samiec Omega”. W programie połączymy się z wokalistą i postaramy się rozszyfrować ukryte zdania w ostatnim singlu „Pan Zupka”.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Żaneta Plotnik-Krumpietz. Do autorki można napisać tu: zaneta.plotnik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Na Spitsbergenie znajduje się Globalny Bank Nasion, ale takich pomniejszych jest więcej. W Polsce w kilku miejscach przechowuje się tzw. starodawne zboża i nasiona. Dlaczego? Wyjaśnimy to w rozmowie z Tomaszem Fronckiewiczem.

W audycji także:
21:30 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Wracamy do myśli: "Wierzyć, nie wierzyć, posłuchać warto". Przed laty, Aleksandra Czyżniewska zaprosiła przed mikrofon człowieka niezwykłego. A był to Mieczysław Sobczak, który zamieszkał w USA, a przez lat czternaście był sąsiadem Indian, bo los zaprowadził go na pogranicze rezerwatu w Arizonie. Dzięki temu możemy usłyszeć relację o jakże oryginalnej kulturze, o nadzwyczajnych umiejętnościach oraz zdolnościach Navajo A czy w tę opowieść wierzyć, czy nie... sami Państwo decyzję podejmą, po wysłuchaniu tego uroczego w odbiorze reportażu.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »