Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 31 stycznia 2023 roku

23:00 JAZZOFONIA
People Time: The Complete Recordings to zestaw siedmiu płyt z muzyką saksofonisty Stana Getza i pianisty Kenny'ego Barrona, które zostały nagrane w marcu 1991 roku w Jazzhus Montmartre w Kopenhadze w Danii. Album Julii Reidy "World in World", urodzonej w Australii, mieszkającej w Berlinie multiinstrumentalistkę i producenta. Orzechowski/Więcek "Themes of Dracula” to kolejny, znakomity album cyklu Revisions, jaki konsekwentnie realizuje oficyna Anaklasis działająca w ramach renomowanego wydawnictwa PWM. Eksperymenty, przekroczenia, przewroty, a przede wszystkim prezentacja dorobku kompozytorów wywodzących się z różnych muzycznych światów – to zasadnicze maksymy oraz koncepcje, jakie skupiają twórców w realizacji tych znamiennych inicjatyw.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Od samego rana lub jak kto woli, skoro świt, wspólnie zastanawiamy się: "Kto rano wstaje z Radiem Opole?".

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Ireneusz Prochera
  • "Patobudżet" czy "budżet prospołeczny"? Ustawa budżetowa na 2023 rok czeka już tylko na podpis prezydenta, ale opozycja krytykuje ją. Konfederacja wczoraj w Opolu mówiła, rząd ukrywa gigantyczne zadłużenie, czego budżet nie odzwierciedla. Wiadomo natomiast, że zakłada on m.in. zwiększenie środków na służbę zdrowia do ponad 6 procent PKB, 3 procent PKB na obronność, wzrost wydatków w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki, na rolnictwo, kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego. Gwarantuje środki na najważniejsze programy społeczne takie jak Rodzina 500+, "Dobry Start” czy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, a także waloryzację świadczeń emerytalno-rentowych od 1 marca 2023 roku wskaźnikiem waloryzacji na poziomie 113,8% z minimalną gwarantowaną podwyżką o 250 zł oraz tzw. 13. emeryturę. Czy przyjęty plan dochodów i wydatków jest bezpieczny dla państwa? Gościem porannej rozmowy będzie poseł PiS Katarzyna Czochara, którą zapytamy także o spotkanie z ambasadorem Niemiec, negocjacje z Mniejszością Niemiecką w sprawie nauki niemieckiego jako języka ojczystego oraz to czy polska klasa polityczna mówi jednym głosem w sprawie wsparcia Ukrainy?

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Magda Szybińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl
magdalena.szybinska@radio.opole.pl
kacper.snigorski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »