Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 stycznia 2023 roku

23:00 GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY

W audycji "Gorączka piątkowej nocy" usłyszmy sporo nowości singlowych z disco- popowego nurtu doprawionych funkowo- soulowymi smaczkami. Dowiemy się również o planowanych w najbliższym czasie koncertach oraz opowiemy o artystach, którzy wraz z nowym rokiem zapowiadają nowe otwarcie swojej kariery scenicznej.

Do słuchania od 23:00 do 01:00 zaprasza Agnieszka Kurenda-Szmit. Do autorki można napisać tu:
agnieszka.kurenda-szmit@ radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 WEEKEND Z RADIEM OPOLE

Wietnam odwiedzimy razem z Rafałem Mielnikiem. Będziemy w najbardziej spektakularnych miejscach w tym kraju. Sprawdzimy też, dlaczego opolski podróżnik i fotoreporter tak chętnie fotografuje tamtejsze... toalety. Odwiedzimy także Kretę, dla której Aleksandra Brudzińska i Tomasz Terlecki porzucili Irlandię. Zamieszkali w małej górskiej wiosce i zostali rolnikami. Znaleźli miejsce oddalone od turystycznych szlaków. Pokochali tamtejszą kuchnię i krajobraz. Chętnie nam o tym opowiedzą.

W sobotniej audycji także:

8:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Ireneusz Prochera
Gościem będzie poseł Witold Zembaczyński, wiceprzewodniczący Nowoczesnej, szef regionu opolskiego tej partii, który odwiedził ukraińskie tereny, gdzie toczy się wojna z rosyjskim agresorem. Zapytamy również o sprawy krajowe: przyjmowanie euro i wybory parlamentarne.

9:15 Obieżyświat – Barbara Tyslik

Za sprawą magii radia proponujemy podróż do kraju położonego w zachodniej części Europy Południowej, na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego, graniczącego od północy i wschodu z Hiszpanią, a od zachodu i południa otoczonego wodami Oceanu Atlantyckiego. Częścią tego kraju są również dwa archipelagi wysp wulkanicznych położonych na Oceanie Atlantyckim – Madera i Azory. To Portugalia, najdalej wysunięte na zachód państwo Europy, w którym przez pół roku – w ramach europejskiego programu edukacyjnego Erasmus Plus – przebywała Marta Głowacka, studentka filologii romańskiej w Uniwersytecie Opolskim.

Po emisji magazynu jego dźwiękowy zapis, wzbogacony zdjęciami, zostanie udostępniony na stronie internetowej Radia Opole w zakładce Obieżyświat.


Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »