Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 10 grudnia 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Muzyka Warta Poznania - głosy Wielkopolan urodzonych w XIX w. Najstarsze fonogramy z lat 36 - 56.

Zespół Trei Parale wykonuje wczesną tradycyjną muzykę rumuńską, graną na oryginalnych instrumentach, z dyskretnym współczesnym akcentem miejskim. Działalność zespołu jest bogata i różnorodna, obejmuje udział w średniowiecznych festiwalach muzyki dawnej czy teatru, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Jak naturalnie wzmocnić odporność? I jak działać, kiedy przeziębienie nas dopadnie? Na ten temat porozmawiamy z dietetyczką i fitoterapeutką - Dominiką Bujarą.

Po godz. 13 będzie o perfekcjonizmie, który negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Skąd się bierze i jak można sobie z nim poradzić? Na ten temat wypowie się socjoterapeutką Katarzyną Mordowską-Broszkiewicz.

Po godz. 14 przyjrzymy się diecie ketogenicznej. Czy jej stosowanie może być wsparciem w leceniu chorób onkologicznych? To zagadnienie interesuje badaczy, a więcej na ten temat powie dietetyczka kliniczna Joanna Gruszka.

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »