Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 10 grudnia 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Muzyka Warta Poznania - głosy Wielkopolan urodzonych w XIX w. Najstarsze fonogramy z lat 36 - 56.

Zespół Trei Parale wykonuje wczesną tradycyjną muzykę rumuńską, graną na oryginalnych instrumentach, z dyskretnym współczesnym akcentem miejskim. Działalność zespołu jest bogata i różnorodna, obejmuje udział w średniowiecznych festiwalach muzyki dawnej czy teatru, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 OBIEŻYŚWIAT
Skoro w czasie naszych radiowych wędrówek jeszcze nie byliśmy w Częstochowie – dziś tam właśnie zapraszam.

Jednak nie zaproponuję spaceru zabytkową Aleją Najświętszej Maryi Panny, którą oprócz turystów również liczne pielgrzymki zmierzają do klasztoru na wzgórzu Jasna Góra i znajdującej się tam bazyliki.

Wizytę w najbardziej popularnym miejscu, uznanym w 1994 roku za pomnik historii, czyli wspomnianej bazylice jasnogórskiej i zespole klasztornym ojców paulinów, a także jedynego czynnego w Europie Muzeum Produkcji Zapałek, czy też Muzeum Górnictwa Rud Żelaza - zaproponuję w innym terminie, ponieważ za chwilę, dzięki radiowej wyobraźni, odwiedzimy Dom Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej, pisarki i jednej z najwybitniejszych polskich poetek XX wieku.

O znajdujących się tam eksponatach oraz o życiu i twórczości Haliny Poświatowskiej opowie brat Poetki – Zbigniew Myga.

Po emisji magazynu jego dźwiękowy zapis zostanie udostępniony na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce "Obieżyświat" .

Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »