Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 grudnia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Buffalo Springfield - Again

Trzecia płyta jednej z czołowych grup amerykańskich, która pod koniec lat 60-tych pioniersko i fantastycznie połączyła folk z rockiem i psychodelią. Pozostaje żałować, że nie nagrali kolejnej.

Child - Child

Płyta wydana w 1969 roku z jednej strony wpisuje się w obowiązujące wówczas "hippisowskie" granie, jednak sporo tu gitarowego odlotu i brudu, który sprawia, że mogą być zaliczani do współtwórców hard rocka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Planowana obwodnica Zawady znów budzi kontrowersje. Liczba możliwych wariantów została co prawda zredukowana do trzech, ale wciąż nie wiadomo, w którym miejscu ta nowa inwestycja miałaby się połączyć z obwodnicą północną. Wraca wariant połączenia przy centrum Turawa Park. Czy to wariant ostateczny? I jak zapatrują się na to mieszkańcy okolicznych zabudowań? To sprawdzi Witold Wośtak.

Parking w centrum przesiadkowym Opole Główne był już wcześniej dostępny, a wczoraj miały stąd odjechać pierwsze autobusy, zarówno te realizujące przejazdy lokalne, jak również międzymiastowe i międzynarodowe. Katarzyna Doros-Stachoń zapyta kierowców i pasażerów, jak podoba im się nowa inwestycja i czy spełnia ich oczekiwania.

Dziś rozpocznie działalność Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla mieszkańców gminy Walce. Głównym celem projektu jest zachowanie i ochrona środowiska naturalnego oraz wspieranie efektywnego gospodarowania zasobami. Agnieszka Stefaniak sprawdzi, czy nowy PSZOK przyczyni się także do poprawy jakości życia i świadomości ekologicznej mieszkańców. Zapyta również, dlaczego od stycznia wzrosną opłaty za gospodarowanie odpadami?

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »