Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 8 grudnia 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Wsłuchamy się w muzykę barokowych mistrzów, a dokładniej w charakterystyczne dla tej epoki koncerty instrumentalne kojarzone przede wszystkim za sprawą Arcangela Corellego. Sięgniemy jednak po przykłady mniej oczywiste, ale równie piękne, pochodzące z twórczości rodaków wspomnianego kompozytora.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Akcja najnowszej książki Macieja Siembiedy pt. "Kołysanka" ponownie rozgrywa się w województwie opolskim. Nawiązuje przy tym do historii tzw. "śląskiego kopciuszka". Czy to dlatego, że lubimy bajki z dobrym finałem? Porozmawiamy o tym z autorem!

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Urodził się 150 metrów od Niemna - w miejscu szczególnym, pełnym dziś historycznych odniesień. Henryk Kosidło - sybirak, żołnierz Wojska Polskiego, stał się bohaterem reportażu Aleksandry Czyżniewskiej: "Polskie losy", a było to w roku 2000. Przypomnijmy sobie opowieść o pobycie w Kazachstanie, dokąd jego rodzinę zesłano. Posłuchajmy o ciężkiej, wyczerpującej fizycznie pracy, o drodze do armii, o szlaku bojowym, o dziejach rodziny i innych ludzi. Także i o tym, że chcąc walczyć o Polskę, nie mieli wpływu na to, w jakiej armii się znaleźli: Andersa czy Berlinga. Tak samo, jak Polacy nie mieli wpływu na to, jak ich losami rozporządzano w Jałcie. A najpierw trzeba się było zgłosić do "wojenkomatu"...
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza - w zastępstwie Beaty Granatowskiej - Ireneusz Prochera. Z autorem można kontaktować się mailowo:
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
reneusz Prochera
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »