Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 8 grudnia 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Wsłuchamy się w muzykę barokowych mistrzów, a dokładniej w charakterystyczne dla tej epoki koncerty instrumentalne kojarzone przede wszystkim za sprawą Arcangela Corellego. Sięgniemy jednak po przykłady mniej oczywiste, ale równie piękne, pochodzące z twórczości rodaków wspomnianego kompozytora.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Zakrapiana impreza w Zdzieszowicach miała tragiczne zakończenie. Wracamy do tematu zabójstwa 46-letniej Ukrainki. Były partner był zazdrosny, że kobieta zaczęła spotykać się z innymi mężczyznami. Do zabójstwa miało dojść w kwietniu 2022 roku. Dziś 38-letni obywatel Ukrainy oskarżony w tej sprawie stanął przed Sądem Okręgowym w Opolu. Mężczyzna tłumaczył, że chciał tylko nastraszyć byłą partnerkę i, że bardzo ją kocha. Ten temat śledzi nasza reporterka Katarzyna Doros-Stachoń.

Czwarty program kompleksowej rewitalizacji Opola jest już gotowy. Liczący blisko 200 stron dokument przedstawia kilkadziesiąt planów inwestycyjnych w mieście. To m.in. zagospodarowanie na cele rekreacyjne terenu nad kanałem Ulgi, który zajmowała Zieleń Miejska, plan przystosowania dawnych wyrobisk cementowni, gdzie miałyby powstać ścieżki kulturowe, a może i muzeum cementu czy wreszcie aquapark przy Oleskiej. Program przewidziany jest na 15 lat. Dziś (8.12) o godzinie 12:00 z placu Wolności wyruszy spacer studyjny „Wzdłuż ulicy Ozimskiej” z udziałem prezydenta Opola. Weźmie w nim udział nasza reporterka Agnieszka Stefaniak.

Ruszył sezon na choinki. Ale jeśli chcemy kupić drzewko na święta prosto od leśników, to trzeba się umawiać indywidualnie. Bo opolskie nadleśnictwa z oficjalną sprzedażą ruszą dopiero w przyszłym tygodniu. Szykują też dodatkowe akcje dla mieszkańców, m.in choinka za krew oraz choinkobranie. Plantację choinek lasów państwowych w Dąbrowie pod Opolem penetrowała dziś - w poszukiwaniu tej najładniejszej - wspólnie z rzecznikiem opolskich leśników Jackiem Boczarem, Agnieszka Stefaniak.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »