Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 7 grudnia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Roman Frankl - Mężczyzna na niepogodę

Doskonały aktor, który na przełomie lat 70-tych i 80-tych zasłynął tytułowym przebojem, na wiele lat opuścił Polskę, pozostawiając jednak świetną płytę, także z własnymi kompozycjami.

Hot News - Softly

Tylko jeden album pozostawiła po sobie ta grupa, ale można śmiało powiedzieć, że zaproponowana przez nią fuzja jazzu, popu i rocka nie zestarzała się przez kolejne dekady, do tego zaskakuje klimatem i melodiami.

Gabor Szabo - Mizrab

Najsłynniejszy węgierski gitarzysta jazzowy na "amerykańskiej" płycie z początku lat 70-tych pokazał właściwie wszystkie swoje umiejętności łącząc, w obrębie muzyki fusion także orkiestrową klasykę i pop.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Już nie covid, czy grypa jest dla nas zagrożeniem, a wirus RSV. Jak się okazuje, choruje na niego coraz więcej osób, a szczególnie tych najmłodszych. Te z kolei nie radzą sobie z przebiegiem choroby tak dobrze jak dorośli i często wymagają hospitalizacji.
Oddziały pediatryczne powoli zaczynają się zapełniać, a lekarze w POZ-ach mają ręce pełne pracy. Jakie są objawy wirusa RSV i jak się przed nim uchronić? To sprawdzała Monika Matuszkiewicz.

Bez nowych, dużych inwestycji i z mocno ograniczonymi dochodami. Tak przedstawia się przyszłoroczny budżet Opola. Władze miasta w 2023 roku będą stawiać na dokończenie zaczętych już inwestycji i na zrealizowanie tych mniejszych - mniej kosztownych.
W planie jest na przykład przebudowa ulicy Górnej czy rozbudowa Łąkowej i Spychalskiego. Będzie też opracowanie dokumentacji modernizacji stadionu żużlowego. Co jeszcze znalazło się w nowym budżecie Opola? O tym w rozmowie z naszą reporterką Moniką Matuszkiewicz, prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski i skarbnik miasta Renata Ćwirzeń-Szymańska.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »