Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 grudnia 2022 roku

23:00 JAZZOFONIA
Sara Gazarek to amerykańska wokalistka jazzowa z Seattle. Artystka, która ponad piękno ceni ekspresję, komunikację, wolność, bezpieczeństwo i spójność.

Anna Kaluza i Jan Roder spotkali się po raz pierwszy w 2004 roku, kiedy zaczęli grać razem w różnych składach. W 2020 roku zagrali swój pierwszy koncert w duecie na łodzi w Berlinie (Hosek Contemporary) i postanowili kontynuować współpracę jako duet. W tym samym roku udali się do studia Christiana Betza we Friedrichshain, aby nagrać muzykę.

Saksofonista o ekspresyjnym brzmieniu zakorzenionym w tradycji jazzowej, właściciel wytwórni niestrudzenie dokumentujący niedocenionych bohaterów jazzu, jeden z najważniejszych impresariów jazzowych w Kanadzie, najciężej pracujący człowiek w biznesie jazzowym – Cory Weeds.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
W sezonie zakupów prezentów, z red. Witoldem Sułkiem zastanowimy się czy literatura dla dzieci i młodzieży, powstała w PRL, nadaje się dla współczesnych młodych ludzi?

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Ta opowieść po raz pierwszy pojawiła się na naszej antenie w roku 2018. To wtedy dowiedzieliśmy się, że Ilona Wiśniewska pochodzi z Prószkowa koło Opola. I że gdy odkryła w sobie duszę podróżnika, podążyła do miejsc, które zawsze są nie dość odkryte, do ludzi, którzy świat chłoną inaczej niż my. "Ludźmi z ciszy" nazywają siebie mieszkańcy Spitsbergenu i Grenlandii, których miała okazję dobrze poznać, bo tam żyła przez dziewięć lat. Jej reportaże, jej książki, zdobywają nagrody i wyróżnienia, bo pięknie opowiada o niezwykłych doświadczeniach zwykłych ludzi, których los zaprowadził na Arktykę. Z przyjemnością wrócimy do reportażu Barbary Tyslik: "Ludzie z ciszy".
  • A później jeszcze zaprowadzę Państwa na krakowski Kazimierz, by z Julią Lasek o kulturze żydowskiej porozmawiać, by dźwięki - nie przypadkiem tam złowione - do ciekawej wiedzy dodać.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza - w zastępstwie Beaty Granatowskiej - Ireneusz Prochera. Z autorem można kontaktować się mailowo:
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »