Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 grudnia 2022 roku

23:00 JAZZOFONIA
Sara Gazarek to amerykańska wokalistka jazzowa z Seattle. Artystka, która ponad piękno ceni ekspresję, komunikację, wolność, bezpieczeństwo i spójność.

Anna Kaluza i Jan Roder spotkali się po raz pierwszy w 2004 roku, kiedy zaczęli grać razem w różnych składach. W 2020 roku zagrali swój pierwszy koncert w duecie na łodzi w Berlinie (Hosek Contemporary) i postanowili kontynuować współpracę jako duet. W tym samym roku udali się do studia Christiana Betza we Friedrichshain, aby nagrać muzykę.

Saksofonista o ekspresyjnym brzmieniu zakorzenionym w tradycji jazzowej, właściciel wytwórni niestrudzenie dokumentujący niedocenionych bohaterów jazzu, jeden z najważniejszych impresariów jazzowych w Kanadzie, najciężej pracujący człowiek w biznesie jazzowym – Cory Weeds.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Pierwszy w Polsce zabieg założenia tzw. bariclipa na żołądek przeprowadzono w szpitalu MSWiA w Opolu. To najnowsza, praktykowana do tej pory jedynie w Belgii, Francji i Ameryce Południowej metoda chirurgicznego leczenia otyłości. Na żołądek osoby otyłej zakładany jest specjalistyczny klips. Dodajmy, że zabieg jest refundowany dla ściśle określonej grupy. Tu mowa jest m.in. o chorobach współistniejących - np. nadciśnieniu. Na dziś kolejka oczekujących sięga pół roku.

O kluczowych zagadnieniach z zakresu cyberbezpieczeństwa, realnych zagrożeniach dla bezpieczeństwa IT oraz pracach badawczych i rozwojowych prowadzonych w woj. opolskim rozmawiają uczestnicy Konferencji zorganizowanej przez Uniwersytet Opolski i Park Naukowo-Technologiczny w Opolu.

Po kilkudziesięciu latach nieobecności powraca do gminy Rudniki posterunek Policji. Nowa siedziba ma powstać przy ulicy Wieluńskiej 4B w Rudnikach. Docelowo o bezpieczeństwo Mieszkańców ma zadbać 8 funkcjonariuszy. Otwarcie przewidywane jest na drugą połowę przyszłego roku.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »