Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 grudnia 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"A Tribute to Joni Mitchell" to muzyczny hołd dla Joni Mitchell z udziałem Sufjana Stevensa, Björk, Caetano Veloso, Brada Mehldau, Cassandry Wilson, Prince, Sarah McLachlan, Annie Lennox, Emmylou Harris, Elvisa Costello, k.d. lang i James Taylor.

"River: The Joni Letters" to czterdziesty piąty album studyjny amerykańskiego pianisty jazzowego Herbiego Hancocka, wydany 25 września 2007 roku przez Verve. Jest to album-hołd zawierający covery utworów muzycznych napisanych przez kanadyjską piosenkarkę i autorkę tekstów Joni Mitchell...

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek. Z autorem można kontaktować się mailowo pisząc na adres żony: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Nikola Tesla był geniuszem, ale, w przeciwieństwie do Newtona czy Einsteina, wiemy o nim niewiele. A przecież to dzięki niemu mamy radio, sieć bezprzewodową i urządzenia zdalnie sterowane. O tym, dlaczego tak się stało i o innych osiągnięciach Serba porozmawiamy z Przemysławem Słowińskim, jednym z autorów biografii " Nikola Tesla. Władca piorunów".

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Kolory dla niej nie mają żadnego znaczenia, bo jej świat tonie w szarości. Najważniejszy jest słuch. Ten zmysł prowadzi ją przez życie i dostarcza największej radości - muzyki. Talent i codzienna praca, mają sprawić, że będzie nie tylko odtwórcą, ale i twórcą muzyki organowej. Polubiła Kraków, bo w tym mieście osoby niewidome mogą zwyczajnie żyć i kochać. Proszę przyjąć zaproszenie do niezwykłego świata Moniki Janik i jej mamy, Marii. Reportażowi w roku 2014 nadałem tytuł: "Czytam prawą ręką".
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza - w zastępstwie Beaty Granatowskiej - Ireneusz Prochera. Z autorem można kontaktować się mailowo:
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »