Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 grudnia 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"A Tribute to Joni Mitchell" to muzyczny hołd dla Joni Mitchell z udziałem Sufjana Stevensa, Björk, Caetano Veloso, Brada Mehldau, Cassandry Wilson, Prince, Sarah McLachlan, Annie Lennox, Emmylou Harris, Elvisa Costello, k.d. lang i James Taylor.

"River: The Joni Letters" to czterdziesty piąty album studyjny amerykańskiego pianisty jazzowego Herbiego Hancocka, wydany 25 września 2007 roku przez Verve. Jest to album-hołd zawierający covery utworów muzycznych napisanych przez kanadyjską piosenkarkę i autorkę tekstów Joni Mitchell...

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek. Z autorem można kontaktować się mailowo pisząc na adres żony: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Dworzec autobusowy, parking dla podróżnych i punkty usługowe - to wszystko wchodzi w skład Centrum Przesiadkowego Opole Główne, które rusza już niebawem. Na poziomie zero ulokowano dworzec autobusowy. Na pozostałych poziomach znajdują się parkingi na 350 miejsc. Monika Matuszkiewicz sprawdzi, kiedy dokładnie ruszy Centrum i poda kilka praktycznych porad, jak się po nim poruszać.

Już wkrótce Święta. A jak Święta, to karp. Niestety na opolskich wodach pełno jest kłusowników. Wody liczą 15 tys. hektarów, na które przypada 8 strażników Państwowej Straży Rybackiej i 40 aktywnych ze straży społecznej. Po pandemii wznowili nabory. Jak zostać takim strażnikiem? Jakie mają kompetencje? Z jakimi sytuacjami spotykają się na co dzień? Co najchętniej kradną kłusownicy? Tym tematem zajęła się Agnieszka Stefaniak.

„Marzniesz? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw ciepłą kurtkę, płaszcz, polar, sweter na wieszaku!” Nie bądźmy obojętni na potrzeby innych i przyłączmy się do akcji - apelują organizatorzy Punktu Wymiany Ciepła w Namysłowie. Punkt znajduje się na peronie pierwszym dworca kolejowo – autobusowego. Każdy może podzielić się z potrzebującymi ciepłym okryciem. Jak to się odbywa, sprawdzi Daniel Klimczak.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »