Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 grudnia 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Aly Keïta gra na balafonie, dorastał w rodzinie Griotów. Grioci to profesjonalni muzycy i śpiewacy, w których tradycyjne umiejętności gry na instrumentach, takich jak djembe, kora i balafon są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Boubacar Traoré to malijski piosenkarz, autor tekstów i gitarzysta.

Rokia Traoré
- malijska autorka tekstów, gitarzystka, wokalistka.
Śpiewa w swoim rodzimym języku bambara. Studiowała w Brukseli. Jej ojciec był dyplomatą, dzięki któremu miała okazję poznać kulturę takich krajów jak: Algieria, Arabia Saudyjska, Francja i Belgia.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Choć mamy weekend, to w porannym programie powiemy o tych, którzy czasem nawet w dni wolne muszą nagle wykonać pewne prace. Bo co zrobić, jak kran cieknie, w gniazdku coś nie styka, a może i inne usterki się przytrafią? Wtedy często szukamy „złotej rączki”, czyli osoby, która potrafi majsterkować i z różnymi awariami doskonale sobie radzi. W „Światowym Dniu Majsterkowicza” zapytamy naszych Słuchaczy o sytuacje awaryjne – czy sami likwidują usterki, czy szukają pomocy fachowców? I czy fachowcy – jak to się określa – „dają radę”, czy trzeba czasem po nich poprawiać? Między innymi o tym będziemy mówić w sobotni poranek.

W sobotniej audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Za tydzień finał tegorocznej Szlachetnej Paczki. Wolontariusze będą rozwozić do potrzebujących rodzin dary. Ale wciąż są rodziny, którym można pomóc. O tegorocznej Szlachetnej Paczce, zmianie potrzeb i zmianach w pomaganiu porozmawiam z Alicją Wiśniewską, koordynatorką w Opolu.
08:40 Pole minowe – Piotr Cywiński/Michał Rachoń
09:40 Eko wyścig – Justyna Marcińska
  • Pieniądze są ale chętnych brak. Skarbimierz od lat wspierał produkcję prądu ze słońca, ale nowe zasady skutecznie wstrzymały nowe inwestycje. Będziemy też w Krakowie, bo tam miasto nie wyłączy oświetlenia ulicznego. Oszczędności są ważne, ale bezpieczeństwo mieszkańców - ważniejsze. Powiem też o nowej inwestycji sieci Tauron.
10:40 Czwarta władza – Ireneusz Prochera

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo:
dawid.rajwa@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »