Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 grudnia 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Czas adwentu, to czas w którym odkrywać można nie tylko niespodzianki ukryte pod kolejnymi numerami specjalnego kalendarza, ale również szereg dzieł nawiązujących do oczekiwania na Boże Narodzenie. A gdyby nawet te muzyczne zestawy sprowadzić do jednego tylko tytułu, odkrywanie piękna i różnorodności muzyki staje się jeszcze lepszą zabawą. Dlatego wspólnie odkryjemy bogactwo przykładów muzycznych odwołujących się do jednego z najbardziej znanych i niezwykłych tekstów - kantyku "Magnificat".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
16:00 OTWARTY MIKROFON RADIA OPOLE
Dziś zapraszamy na radiową debatę "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa".

W Sejmie nowelizacja Kodeksu pracy, która wprowadza na stałe regulacje dotyczące pracy zdalnej. Dotychczasowe przepisy miały charakter czasowy i były przyjęte w związku pandemią koronawirusa. Na zmianach mają skorzystać zwłaszcza rodzice małych dzieci, kobiety w ciąży i opiekunowie osób niepełnosprawnych. Na ile efektywny jest pracownik "zdalny"? Na ile pracodawcy, jeśli nie muszą, chcą korzystać z tych rozwiązań?

Nowelizacja wprowadza także przepis o prewencyjnym badaniu trzeźwości i obecności substancji psychoaktywnych u pracowników. Po zmianie przepisów pracodawca będzie mógł przeprowadzić takie badania u pracownika, jeżeli uzna, że jego stan zagraża bezpieczeństwo w zakładzie pracy. Zastanowimy się, czy polskie firmy mają problem alkoholu i używek w pracy. Odchodzimy od zasady "zero tolerancji" - czy to racjonalne czy szkodliwe? Czy na tym polu są konflikty?

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Ireneusz Prochera. Z autorem można kontaktować się mailowo: ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »