Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 listopada 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Brainticket - Celestial Ocean

Założony w 1968 roku przez wybitnego kompozytora i pianistę Joela Vandroogenbroecka grupa, chociaż zaliczana do rocka progresywnego i krautrocka, połączyła ze sobą bardzo wiele elementów i nurtów, że efekt jest trudny do jednoznacznego nazwania i nie da się zamknąć w ramach jednego gatunku. Trudna w odbiorze, niezmiennie od lat intryguje, zwłaszcza pierwszy okres istnienia i płyty z początku lat 70-tych.

Liliental - Liliental

Chociaż zespół pod tą nazwą zostawił po sobie jeden album z 1978 roku, to znawcy muzyki elektronicznej, kiedy tylko zerkną na nazwiska muzyków i zobaczą wśród nich prawdziwa legendę niemieckiej elektroniki, czyli Dietera Moebiusa, nie będą mieli wątpliwości, że to absolutnie obowiązkowa płyta w kolekcji.

Ludwig van Beethoven - Sonaty

Dwie klasyczne pozycje z dorobku wielkiego kompozytora, niezmiernie ważne również dla świata muzyki rozrywkowej i doskonale uzupełniające wieczór, w którym na płytach liderami są mistrzowie instrumentów klawiszowych - Sonata fortepianowa nr 14 cis-moll op. 27 nr 2 „Sonata quasi una fantasia”, znana jako sonata Księżycowa i Sonata fortepianowa nr 23 f-moll op. 57 Ludwiga van Beethovena, znana jako "Appassionata".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Przed naszymi piłkarzami wielkie starcie z Argentyną! Tym razem na mundialu nadal gramy o wszystko. W środowy poranek zapytamy Was - jaki wynik obstawiacie?

Sprawdzimy ponadto jak idą poszukiwania kangura Zgredka, który uciekł naszym czeskim sąsiadom z zoo w Ostrawie.

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Do polskich szpitali, także na Opolszczyźnie przyjadą chorzy z zachodniej Ukrainy. Muszą być stamtąd ewakuowani przez ograniczenia w dostawach prądu. O szczegółach przyjęcia ukraińskich pacjentów opowie w "Porannej rozmowie Radia Opole" Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Iwona Tokarska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl
iwona.tokarska@radio.opole.pl
kacper.snigorski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »