Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 listopada 2022 roku

23:00 JAZZOFONIA
"Bluish" – album polskiego muzyka jazzowego Tomasza Stańki nagrany z dwoma muzykami norweskimi. Nagrania zarejestrowane zostały w październiku 1991 w Studiu Muzyki Chrześcijańskiej w Wiśle. Susana Santos Silva nagrała album "Oneiros" z triem Lama, które utworzyła w Rotterdamie z portugalskim kontrabasistą, kompozytorem Goncalo Almeidą i kanadyjskim perkusistą Gregiem Smithem.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Albert Einstein powiedział: "Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz" i czasami mamy takie wrażenie, czytając polskie prace naukowe. Na szczęście to się zmienia, o czym świadczy obecność naukowców z Politechniki Opolskiej na liście najczęściej cytowanych na świecie. O tym, czy popularność obniża wartość nauki, porozmawiamy z prof. Grzegorzem Królczykiem z Katedry Technologii Maszyn i Materiałoznawstwa.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Kartka z kalendarza podpowiedziała, po które reportaże na ten wieczór sięgnąć. Czy wierzyć we wróżby karciane? Przed laty pewna wróżka opowiedziała naszej reporterce o swoim losie wyczytanym z kart. Także o pasji stawiania kart tarota, o korzystaniu z wróżenia i zagrożeniach, które może to przynieść. Reportaż Eweliny Rusin -Różyckiej: "Wróżba nie drużba", pojawia się w naszej ulubionej kategorii "wierzyć nie wierzyć, posłuchać warto".
  • Dodatkiem do reportażu niechaj będzie praca tej samej autorki: "Andrzejkowe wróżby", w której naszym przewodnikiem po ludowych tradycjach będzie Anna Fastnacht- Stupnicka. Jak sobie przypomnimy, to nie tylko opowieści z tajemniczego świata, ale niezwykła wiedza, jak najbardziej z życiem związana. A wosk też był lany i inne wróżby też sobie przypomnimy, i będziemy wiedzieć, jak się do interpretacji zabrać...
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »