Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 listopada 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Ralph Towner – amerykański multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer i bandleader. Gra na gitarze dwunastostrunowej, gitarze akustycznej, fortepianie, syntezatorze, instrumentach perkusyjnych i trąbce.

Harry Connick Jr. – amerykański pianista jazzowy, kompozytor, autor tekstów piosenek, piosenkarz i aktor.

Bill Charlap – amerykański pianista i kompozytor jazzowy. Jest synem Moose Charlapa, kompozytora z Broadwayu i piosenkarki Sandy Stewart. Studiował w New York High School Of The Performing Arts.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Dlaczego propaganda jest skuteczna choć często wykorzystuje prymitywne argumenty i mija się z prawdą? Dlaczego nawet wykształceni i inteligentni ludzi dają się od czasu do czasu omamić albo, co gorsze, stają się narzędziem tej propagandy? O to m.in. zapytamy psychologa społecznego prof. Tomasza Grzyba.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Dlaczego ludzie pomagają bezinteresownie? Czy trudno jest poprosić o pomoc? Reportaż Eweliny Rusin-Różyckiej, "A wszystko z miłości" - w dwóch odsłonach - przedstawia jakże trudne lecz pełne miłości życie. Audycja powstała w roku 2004, ale każda z myśli w niej zawartych i dziś jest ważna, i to nie tylko dlatego, że także dzieci dotyczy.
  • Lat temu jedenaście Barbara Tyslik odkryła uroczy zakątek. Wrócimy tam, bo nawet o tej porze roku "pamiętamy o ogrodach" i wiemy, że ich czar tylko na chwilę zostanie uśpiony. A naszym przewodnikiem będzie Ireneusz Grądys, który wraz z żoną Mariolą prowadzi w Dalachowie, w gminie Rudniki, własną piekarnię, a stworzył niezwykły, piękny ogród.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »