Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 listopada 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Tcheka to wokalista, autor tekstów i gitarzysta z Wysp Zielonego Przylądka, który jest dobrze znany ze swojej pracy nad transpozycją tradycyjnego gatunku batuque na gitarę elektroakustyczną.

Malick Pathé Sow (wokal, hoddu, gitara) jest jednym z najważniejszych ambasadorów muzyki senegalskiej Fulani w Europie oraz Bao Sissoko - griot Mandinka, znany przede wszystkim z wyrafinowanej i wirtuozowskiej gry na korze. Z ich wzajemnego spotkania zrodziła się "Aduna". Miękkie dźwięki afrykańskich harf i lutni splatają się razem i naturalnie mieszają z cudownie ciepłym i przyjaznym głosem Malicka Pathé Sow.

Ablaye Cissoko to senegalski muzyk, piosenkarz i kompozytor, który gra na korze.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 CAŁY NASZ SPORT

W pierwszej godzinie programu skupimy się na dopingowaniu piłkarskiej reprezentacji Polski w meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze. W spotkaniu inaugurującym mistrzostwa świata biało-czerwoni zremisowali z Meksykiem 0:0, a Arabowie sensacyjnie pokonali Argentynę 2:1.


Mówić będziemy także o pozostałych dzisiejszych meczach w Katarze, a także podsumujemy, to wszystko co do tej pory działo się na boiskach najważniejszej piłkarskiej imprezy na świecie.


Sporo miejsca poświęcimy tez odbywającemu się w ten weekend w Opolu Turniejowi Piastów Opolskich w szpadzie. Zawody organizowane są z okazji 100. rocznicy powstania Polskiego Związku Szermierczego i 20-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego "Start Opole"


W audycji porozmawiamy również o sukcesach opolskich motocyklistów w mistrzostwach Polski w Enduro.


Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski wraz z zespołem redakcji sportowej. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »