Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 listopada 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Tcheka to wokalista, autor tekstów i gitarzysta z Wysp Zielonego Przylądka, który jest dobrze znany ze swojej pracy nad transpozycją tradycyjnego gatunku batuque na gitarę elektroakustyczną.

Malick Pathé Sow (wokal, hoddu, gitara) jest jednym z najważniejszych ambasadorów muzyki senegalskiej Fulani w Europie oraz Bao Sissoko - griot Mandinka, znany przede wszystkim z wyrafinowanej i wirtuozowskiej gry na korze. Z ich wzajemnego spotkania zrodziła się "Aduna". Miękkie dźwięki afrykańskich harf i lutni splatają się razem i naturalnie mieszają z cudownie ciepłym i przyjaznym głosem Malicka Pathé Sow.

Ablaye Cissoko to senegalski muzyk, piosenkarz i kompozytor, który gra na korze.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Za oknami coraz niższe temperatury, a to co roku najtrudniejszy czas dla tych, którzy nie mają stałego dachu nad głową. W poniedziałkowy poranek będziemy rozmawiać o bezdomnych i ich problemach. Artur Wilpert z opolskiego Caritasu wskaże nam, dlaczego coraz młodsze osoby trafiają na ulicę i jak często udaje im się wrócić do normalnego życia. Nasz gość podpowie także, jak można im pomóc.

W programie powrócimy także do piątkowego Dnia Kolejarza i zastanowimy się, jak zmieniła się kolej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Swoimi wspomnieniami podzielą się z nami emerytowani pracownicy PKP z Opolszczyzny.

W sobotniej audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Ireneusz Prochera
  • Gościem rozmowy będzie minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, z którym porozmawiamy o programie Sportowe Talenty. W naszym województwie rozpoczęły się spotkania w tej sprawie z nauczycielami wychowania fizycznego.
08:40 Pole minowe – Piotr Cywiński/Michał Rachoń
09:40 Eko wyścig – Justyna Marcińska
  • Kraków jako pierwsze miasto w Polsce wprowadziło Strefę Czystego Transportu. Radni powiedzieli „tak” przepisom i przyjęli zakaz wjazdu do miasta dla pojazdów z najstarszymi typami silników. Powiem też o ekologicznej żywności, która zdaniem ministerstwa rolnictwa, powinna coraz częściej gościć na sklepowych półkach, a wszystko dzięki wykorzystaniu gruntów rolnych pod uprawy certyfikowane.
10:40 Czwarta władza – Ireneusz Prochera

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo:
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »