Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 listopada 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
New Triumvirat - Pompeii

W 1977 Triumvirat był już wielką gwiazdą ze sporym dorobkiem, jednak tarcia spowodowały, że kolejny album, po sporych zmianach personalnych ukazał się pod nazwą New Triumvirat. Mimo to okazał się dużym sukcesem i nie pozostawił wątpliwości, kto był zasłużonym liderem zespołu. Szkoda jednak, że był ostatnim tak ambitnym i pozostającym w nurcie progresywnym albumem.

Richard Wright - Wet Dream

Pierwsza solowa płyta klawiszowca i współzałożyciela Pink Floyd z 1978 roku pozostaje bliska twórczości macierzystej grupy. Nic w tym dziwnego, skoro to właśnie instrumenty klawiszowe tworzyły w większości jej kompozycji ów wyjątkowy klimat i na nastrój postawił tutaj Wright. Fantastycznie też dobrał towarzyszących muzyków, zwłaszcza gitarzystę Snowy White'a, a niezwykle przejmujące są również partie, znanego chociażby z King Crimson, Mela Collinsa.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
O czym dziś w magazynie reporterów?
  • Blisko 50-ciu kandydatów chętnych do służby w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej zostało wcielonych do 172. Batalionu Lekkiej Piechoty w Opolu. To oznacza, że po latach starań batalion z Opola oficjalnie rusza ze szkoleniami terytorialsów. To po Brzegu druga jednostka w naszym regionie, dająca możliwość łączenia pracy zawodowej czy nauki ze służbą w wojsku. 16-dniowe szkolenie przyszłych terytorialsów zakończy uroczysta przysięga wojskowa 10 grudnia na pl. Wolności w Opolu.
  • Katarzyna Maciejewska i Dominika Pastuszka – studentki kierunku zarządzania i inżynierii produkcji otrzymały tzw. stypendia pracodawcy. To forma wsparcia studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie przyznawana przez firmy współpracujące z uczelnią. Stypendia dla studentów Wydziału Nauk Technicznych zostały ufundowane przez prezesa Cementowni Odra S.A. w Opolu. W tym roku akademickim stypendystki będą otrzymywać 700 zł miesięcznie.
  • Bursztynowe lody już niebawem będzie można degustować w Baborowie. Z okazji realizowanego przez gminę w parku miejskim projektu "szlaku bursztynowego", nawiązującego do prawdziwego szlaku handlowego, który kiedyś prowadził z Włoch przez Bramę Morawską nad Bałtyk, specjalną recepturę przygotowuje miejscowy mistrz lodów Tomasz Szypuła. Z cenionym rzemieślnikiem na ten temat porozmawia nasz reporter Grzegorz Frankowski.
Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »