Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 listopada 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Ponownie pochylimy się nad tematem III Opolskiego Banku Talentów, który podsumował monumentalny koncert z muzyką filmową Krzesimira Dębskiego. Czy ten unikatowy program stypendialny jest ważny dla młodych muzyków i jakie wyzwania stoją dziś przed kompozytorem - o tym m.in. artysta opowie osobiście. Sięgniemy również po obszerne fragmenty zapisu koncertu w Stegu Arenie, uświetniającego jubileusz 50-lecia pracy artystycznej Krzesimira Dębskiego, a rozwinięcie tematu nastąpi również w czwartkowej (24.11) odsłonie audycji "Rewiry kultury" w Radiu Opole 2 KULTURA.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Podwyżki cen biletów MZK, podatku od nieruchomości, czy stawek w strefie płatnego parkowania - to niektóre z punktów obrad dzisiejszej 64. sesji Rady Miasta Opola. Monika Matuszkiewicz śledzi pilnie to, co dzieje się w sali im. Karola Musioła w Opolskim Ratuszu. Po 15. dowiemy się szczegółów.

Składki zgromadzone w OFE podlegają dziedziczeniu. Każdy członek OFE może wyznaczyć osobę lub osoby, które będą dziedziczyły środki z rachunku w przypadku jego śmierci (czyli ustanowić tzw. beneficjenta). Beneficjent nie musi być członkiem rodziny. Jak uzyskać pieniądze? Wyjaśni Joanna Matlak, która zajmie się też innym tematem...

Black Friday - kusi wyprzedażami. Powiemy, jak nie ulegać pokusom, które czasem mogą być fałszywe i jak handlowcy wpływają na naszą podświadomość, by zachęcić nas do zakupów różnych rzeczy (często zupełnie nam niepotrzebnych)

W brzeskim ratuszu można lepiej poznać najnowszą historię Polski. Miasto, wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej, otwarło tam wystawę poświęconą między innymi wojnie polsko-radzieckiej, czy zbrodni katyńskiej. Wszystko to w ramach projektu "Przystanek historia" realizowanego w ponad 30 polskich miastach. Wystawę odwiedził z mikrofonem Daniel Klimczak.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »