Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 7 października 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Stars on Trash

Wydana również w Polsce na licencji Roadrunnera składanka z połowy lat 80-tych, dzisiaj równie, a może jeszcze bardziej intrygująca, bowiem nie wszystkie zamieszczone na niej zespoły zrobiły wielkie kariery i przeszły do historii trash metalu, ale tym bardziej pokazuje ona jak popularny i ważny był to nurt i jak wiele jednak oryginalnych wykonawców się wówczas pojawiło.

Kleeblatt No.19

Condor, Lucie, Forum i Chicoree, to cztery zespoły z byłej NRD, które powstały w latach 80-tych i co najważniejsze grały naprawdę intrygującą i nowoczesną muzykę, łącząc nowofalowy rock z nowym romantyzmem, czy syntezatory z hard rockiem. Kilku artystów z nich się wywodzących prowadzi do dzisiaj udane kariery solowe.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
16:00 POLITYCZNY OBRAZ TYGODNIA
Czy w polskiej polityce i gospodarce brakuje liberalizmu gospodarczego? I co miałby on właściwie oznaczeć? O tym porozmawiamy z Łukaszem Mozolewskim z partii Strajk Przedsiębiorców. Alicja Gawinek, dyrektor biura Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych spróbuje przekonać nas do przyłączenia się do Korpusu Solidarności. Wraz z Magdaleną Ogórek podsumujemy z kolei życie polityczno-społeczne w kraju i za granicą w mijającym tygodniu.

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Magdalena Ogórek i Ireneusz Prochera.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Magdalena Ogórek, Ireneusz Prochera
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »