Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 7 października 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Stars on Trash

Wydana również w Polsce na licencji Roadrunnera składanka z połowy lat 80-tych, dzisiaj równie, a może jeszcze bardziej intrygująca, bowiem nie wszystkie zamieszczone na niej zespoły zrobiły wielkie kariery i przeszły do historii trash metalu, ale tym bardziej pokazuje ona jak popularny i ważny był to nurt i jak wiele jednak oryginalnych wykonawców się wówczas pojawiło.

Kleeblatt No.19

Condor, Lucie, Forum i Chicoree, to cztery zespoły z byłej NRD, które powstały w latach 80-tych i co najważniejsze grały naprawdę intrygującą i nowoczesną muzykę, łącząc nowofalowy rock z nowym romantyzmem, czy syntezatory z hard rockiem. Kilku artystów z nich się wywodzących prowadzi do dzisiaj udane kariery solowe.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Wieczorna audycja, w której rozmawiamy o życiu społecznym i kulturze, w tym sporo o literaturze. Stałym elementem programu jest Studio Reportażu, w którym prezentujemy premiery oraz reportaże archiwalne.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Do roku 1972 po radiowemu zajrzymy. Wtedy to Robert Czarniecki nagrał reportaż pod intrygująco brzmiącym tytułem: "Arusha". To była opowieść o tym, jak to młody ekspert, kierownik Ogrodu Zoologicznego w Opolu, Tadeusz Kozłowski, wybrał się do Kenii i Tanzanii. A po co ? A na zakupy afrykańskich zwierząt dla placówek w naszym kraju. A dlaczego dla strusia kucharz kluski musiał przygotować, też usłyszymy.
  • Do współczesności wrócimy w reportażu Andrzeja Russaka: "Tam, gdzie rosną krzyże" (premiera w roku 2013) To rodzaj przestrogi przed brawurą na drogach, przed lekceważeniem podstawowych zasad i prawa. Usłyszymy głosy ratowników i strażaków, głosy pełne emocji, bo o tak dramatycznych wydarzeniach nie sposób spokojnie mówić.
Od 20:05 do 22:00 do słuchania zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »