Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 7 października 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Stars on Trash

Wydana również w Polsce na licencji Roadrunnera składanka z połowy lat 80-tych, dzisiaj równie, a może jeszcze bardziej intrygująca, bowiem nie wszystkie zamieszczone na niej zespoły zrobiły wielkie kariery i przeszły do historii trash metalu, ale tym bardziej pokazuje ona jak popularny i ważny był to nurt i jak wiele jednak oryginalnych wykonawców się wówczas pojawiło.

Kleeblatt No.19

Condor, Lucie, Forum i Chicoree, to cztery zespoły z byłej NRD, które powstały w latach 80-tych i co najważniejsze grały naprawdę intrygującą i nowoczesną muzykę, łącząc nowofalowy rock z nowym romantyzmem, czy syntezatory z hard rockiem. Kilku artystów z nich się wywodzących prowadzi do dzisiaj udane kariery solowe.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Mieszkańcy Gorzowa Śląskiego przygotowują się na chłodne dni. Gmina zabrała się za remont budynków komunalnych. Dachy ciekły, a przez okna hulał wiatr. Witold Wośtak sprawdzi, jak prowadzone prace wpłynęły na komfort życia lokatorów.

Wilki pojawiły się pod Brzegiem. Wójt Lubszy ostrzega i apeluje, by ograniczyć spacery po lesie. Przyrodnicy twierdzą, że wilki nie zrobią nikomu krzywdy i można spokojnie wchodzić do lasów. Czy jest się czego bać? Wyjaśni to nasz reporter Daniel Klimczak.

Po blisko 25 latach do opolskiego zoo powrócił tygrys syberyjski. Przyjechał z Krakowa i na razie przyzwyczaja się do swojego nowego domu. Joanna Matlak zapyta, kiedy będziemy mogli go oglądać?

Dzwońcie 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się mailowo: wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »