Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 października 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Wybierzemy się do Głogówka na finał XXX Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena, ale sprawdzimy również co działo się podczas koncertu oratoryjnego z udziałem zespołów Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Koncertowe wspomnienia wzmocnimy natomiast wspólnym wsłuchując się w "dzieło stworzenia" według muzycznej wizji Josepha Haydna, w interpretacji sir Johna Eliota Gardinera. Sprawdzimy również "Co słychać u Elsnera": czy koncert otwierający 71. sezon artystyczny przypadł do gustu uczestnikom wydarzenia? Spotkamy się również z wybitnym skrzypkiem Bartłomiejem Niziołem, czyli solistą wspomnianego koncertu inauguracyjnego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Nocna jazda rolkarzy odbędzie się 8 października w Opolu. Miłośnicy tego sportu przejadą 20 km ulicami miasta przy dźwiękach muzyki i w towarzystwie... policji, bo tzw. night skating w przeciwieństwie do night rice, czyli nocnych wyścigów samochodowych jest legalny. O tej cyklicznej już imprezie porozmawiamy z jednym z organizatorów, Stanisławem Gawłem.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • "Wszystko wokół bucików" - tak swoją pracę w roku 2012 - zatytułowała Barbara Tyslik. Bohaterką reportażu jest Dorota Głębicka. Usłyszymy zatem opowieść o oryginalnym zbiorze, który powstawał latami, a co ciekawe, za każdą parą bucików kryje się historia prosto z życia. A tych par jest...1850 !
  • Później posłuchamy reportażu Danuty Starzec: "Pasja". Bohaterem tej opowieści z roku 1979, był Zygmunt Fajks, nauczyciel gry na cytrze. Ten instrument, to była jego wielka miłość, nic więc dziwnego, że musiała powstać urocza opowieść, pełna zaskoczeń. Zajrzyjmy razem do świata, którego właściwie już nie ma i odkryjmy na nowo wzruszenia pokryte pajęczyną zapomnienia i dźwięk, który od dawna nie był słyszany.
Od 20:05 do 22:00 do słuchania zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »