Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 października 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Wybierzemy się do Głogówka na finał XXX Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena, ale sprawdzimy również co działo się podczas koncertu oratoryjnego z udziałem zespołów Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Koncertowe wspomnienia wzmocnimy natomiast wspólnym wsłuchując się w "dzieło stworzenia" według muzycznej wizji Josepha Haydna, w interpretacji sir Johna Eliota Gardinera. Sprawdzimy również "Co słychać u Elsnera": czy koncert otwierający 71. sezon artystyczny przypadł do gustu uczestnikom wydarzenia? Spotkamy się również z wybitnym skrzypkiem Bartłomiejem Niziołem, czyli solistą wspomnianego koncertu inauguracyjnego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Jesień sprzyja czytaniu, a odpowiednią lekturę można zdobyć…w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu! Wystarczy przynieść karmę dla psów i kotów, a w nasze ręce trafi książka. W czwartkowy poranek sprawdzimy też która opolska gmina ma najwięcej wspólnego z borsukami. Do usłyszenia!

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W dzień uroczystej inauguracji roku akademickiego na Politechnice Opolskiej gościem będzie rektor uczelni prof. Marcin Lorenc. Porozmawiamy wyzwaniach, jakie stoją przed Politechniką Opolską, zapytam, czy zajęcia będą odbywały się przez cały tydzień stacjonarnie, czy może rozważana jest inna opcja. Nie zabraknie także szczegółów dotyczących kompleksowego remontu budynku "Lipsk", na które uczelnia otrzymała 50 mln zł z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Iwona Tokarska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl
iwona.tokarska@radio.opole.pl
kacper.snigorski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »