Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 października 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
La 440 Orquesta
Zespół grający tradycyjną muzykę kubańską, jednak bardzo nowocześnie zrealizowany i świetnie brzmiący, na miarę lat 80-tych, kiedy tworzył, ale i zdecydowanie ponadczasowo.

Olympic - Overhead
Anglojęzyczny album jednej z legend czechosłowackiego rocka jeszcze z lat 60-tych, nagrany w 1977 roku, a wydany rok później jest świetną wizytówką zespołu.

Depeche Mode - Stripped
Wydany w Polsce na licencji maksi singiel z remiksami, a więc ukazujący zespół w bardziej klubowej, tanecznej odsłonie, chociaż był on wówczas na etapie nieco bardziej mrocznych brzmień idealnie oddaje wielowarstwowy potencjał jego muzyki.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
22:00 TAK BYŁO NAPRAWDĘ
Tym razem sporo gości w radiowym studiu.Odwiedzili nas dr Anna Gołębiowska historyk i dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im .Stanisława Staszica w Chrząstowicach, prof. Antoni Maziarz wicedyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego Opolskiego, a jednocześnie nauczyciel historii w V LO im. Prymasa Tysiąclecia w Opolu, Dariusz Gołębiowski także nauczyciel historii w V LO oraz Jakub Drobina student III roku historii UO, ale też przewodniczący Koła Naukowego Historyków, oraz Jacek Tarnowski uczeń V LO, laureat olimpiady historycznej. Porozmawiamy o konferencji popularno-naukowej: " Polskie Państwo Podziemne Historia -Pamięć -Edukacja", która odbyła się kilka dni temu w V LO, ale także o świadomości historycznej wśród młodzieży.

Do słuchania od 22:05 do 23:00 zapraszają Bolesław Bezeg i Wiktor Krzewicki. Z autorami można kontaktować się mailowo:
boleslaw.bezeg@radio.opole.pl
wiktor.krzewicki@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »