Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 października 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
La 440 Orquesta
Zespół grający tradycyjną muzykę kubańską, jednak bardzo nowocześnie zrealizowany i świetnie brzmiący, na miarę lat 80-tych, kiedy tworzył, ale i zdecydowanie ponadczasowo.

Olympic - Overhead
Anglojęzyczny album jednej z legend czechosłowackiego rocka jeszcze z lat 60-tych, nagrany w 1977 roku, a wydany rok później jest świetną wizytówką zespołu.

Depeche Mode - Stripped
Wydany w Polsce na licencji maksi singiel z remiksami, a więc ukazujący zespół w bardziej klubowej, tanecznej odsłonie, chociaż był on wówczas na etapie nieco bardziej mrocznych brzmień idealnie oddaje wielowarstwowy potencjał jego muzyki.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Polacy boją się zimy a raczej konsekwencji kryzysu energetycznego o tej porze roku. Lęk potęgują sprzeczne informacje na temat węgla : który niby jest a jednak go brakuje albo jest kiepskiej jakości. Energia alternatywna wciąż u nas raczkuje , dlatego pomysł (nie nowy zresztą) szukania węgla w hałdach nie budzi entuzjazmu. Przyznać jednak trzeba, że, jeśli wyszedłby poza deklaracje, przyniósłby wiele korzyści, nie tylko opałowych.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Ta audycja podaruje nam mądry uśmiech. Otóż w roku 2013 Halina Nabrdalik w reportażu "Piechaczkowie z Suchej", opowiedziała o losach śląsko - góralskiego małżeństwa. Współcześnie tak dobrane pary nie budzą żadnego zdziwienia, ale kilkadziesiąt lat temu, nasi słuchacze - seniorzy doskonale zapewne to pamiętają, to nie było takie proste, a miłość nie była tu żadnym argumentem. Przypomnijmy sobie zatem z uśmiechem, bo to bardzo "uśmiechnięty" reportaż, o odmiennych zwyczajach, o różnicach związanych chociażby z potrawami, o... wszystkim, co i tak młodych i zakochanych nie poróżniło.
  • Druga praca na to spotkanie wybrana będzie krótsza, ale za to zaprowadzi nas w rejony, które wiele intrygujących pytań przynoszą. "To, co poza nami", reportaż Stanisława Puzyny, powstał w roku 1983. Zwykło się o takich audycjach mówić, że są kontrowersyjne. To na tym poprzestańmy. Dodam tylko, że bohaterem tej opowieści był człowiek, który przeżył śmierć kliniczną, a rozmawiał z nim i tę rozmowę nagrał, Teodor Królikowski, pracownik szpitala, który starał się takie niezwykłe historie dokumentować.

Od 20:05 do 22:00 do słuchania zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »