Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 4 października 2022 roku

23:00 JAZZOFONIA
Zmarł Pharoah Sanders, legendarny jazzman, saksofonista. W latach 60. był członkiem zespołu Johna Coltrane'a. Przez lata pozostawał aktywny muzycznie. W 2021 roku ukazał się jego ostatni album "Promises", nagrany z brytyjskim producentem Samem Shepherdem, znanym jako Floating Points, i Londyńską Orkiestrą Symfoniczną, zdobywając szerokie uznanie wśród krytyków.

Do słuchania w każdy poniedziałek od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
60 lat temu padło, po raz pierwszy, jedno z najsłynniejszych w kinie zdań: "nazywam się Bond, James Bond". Jutro miłośnicy na całym świecie będą obchodzić święto najsłynniejszego agenta a my, już dziś, porozmawiamy o kulturowym fenomenie tej postaci. Prof. Kamil Minkner jest ekspertem w tej dziedzinie, bo poświęcił pracę doktorską właśnie filmom zainspirowanych prozą Iana Fleminga.

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • W naszym Studiu Reportażu, jak w zwierciadle, przeglądają się różne barwy życia. Dowodem na to jest reportaż Danuty Starzec z roku 1990, a zatytułowany: "Promieniowanie dobra". To opowieść alkoholików i najbliższych im osób, bo także one przeżywają dramat, bo od ich zachowania może wiele zależeć. Warto w skupieniu posłuchać i przemyśleć, i do współczesności przenieść.
  • A później jeszcze zaprowadzę Państwa do parku w Lipnie. Po refleksje i uspokojenie, które przyroda może nam podarować. O każdej porze roku.
Od 20:05 do 22:00 do słuchania zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »