Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 września 2022 roku

23:00 JAZZOFONIA
Zespół Horntet został laureatem Głównej Nagrody Konkursu 24 Festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa. Bartłomiej Leśniak - fortepian, Robert Wypasek - saksofon tenorowy, Mikołaj Sikora - kontrabas, Piotr Przewoźniak - perkusja. Płyta „Give Me NovemberKrzysztofa Kobylińskiego z Erikiem Truffazem jest dokumentacją spotkania obu muzyków, polskiego pianisty i kompozytora oraz francuskiego trębacza i bandleadera, i jest rodzajem rywalizacji w jazzowej inwencji, dla której poszczególne tematy są tylko pretekstem; jest dokładnie odwrotnie, kompozycje są tu najważniejsze, a improwizacje tylko pogłębiają ich nastrój, oddają harmonijny charakter oraz uwydatniają piękno poszczególnych melodii. "Superdesert" to trzecia płyta trio 100nka, nagranie koncertu z udziałem osławionego trębacza Herb'a Robertsona, który tu okazuje się free jazzowym improwizatorem.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
16:00 SPIĘCIE
W dzisiejszej, krajowej odsłonie magazynu Spięcie pojawią się tematy niezwykle aktualne, a przy tym istotne dla Polski i Polaków nie tylko w bardziej odległej perspektywie czasowej, ale też "tu i teraz".

Dzisiaj po prostu nie da się nie porozmawiać o otwarciu Baltic Pipe, inflacji, wzmacnianiu potencjału obronnego Polski i wreszcie o kwestii uregulowania Odry i przystosowania jej do transportu towarowego. Na te i inne tematy red. Piotr Cywiński i red. Michał Rachoń porozmawiają z zaproszonymi gośćmi: Wojciechem Jakóbikiem, Grażyną Ancyparowicz, Sławomirem Piterą i Jackiem Ozdobą.

Piotr Cywiński (portal wpolityce.pl, tygodnik Sieci) i Michał Rachoń (Telewizja Polska, Gazeta Polska) zapraszają na przegląd najważniejszych wydarzeń:
  • w Polsce – drugi wtorek miesiąca ok. godz. 16:10
  • na świecie – ostatni wtorek miesiąca ok. godz. 16:10.
Autorzy przygotowują też felietony – Pole minowe w każdą sobotę o 8:40.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Piotr Cywiński, Michał Rachoń
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »