Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 października 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Kultura Iranu lub kultura Persji należy do najbardziej wpływowych na świecie. Iran, znany również jako Persja, jest powszechnie uważany za jedną z kolebek cywilizacji.
Saksofonista/teoretyk Hafez Modirzadeh występował, nagrywał, publikował i wygłaszał międzynarodowe wykłady na temat oryginalnych międzykulturowych koncepcji muzycznych, obecnie jest profesorem Creative/World Music na Uniwersytecie Stanowym San Francisco. "I vinens speil" norweskiego chóru Skruk i irańskiej wokalistki Mahsy Vahdat - to pieśni poetyckich sufickich poetów Rumiego i Hafeza.


Do słuchania w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Jestem na pTAK - to hasło różnych ciekawych przedsięwzięć, których wspólnym mianownikiem jest popularyzacja wiedzy o ptakach. Przy okazji działań pomocowych takich jak zimowe dokarmianie. Z naszym gościem Łukaszem Berlikiem porozmawiamy także o zjawiskach niepokojących np coraz bardziej kurczącej się populacji bocianów!

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Wielu ciekawych środków radiowego przekazu użył Witold Nowicki w reportażu "Przecież anioły w niebie też są kolorowe". Ta praca z roku 1988 przenosi nas do świata (i nie tylko) Jana Trybuły, animatora życia kulturalnego w Łące Prudnickiej w roku 1945 i przez wiele, wiele lat później. Dobrym wprowadzeniem jest tekst o bohaterze audycji, Ryszarda Wójcika, autora reporterskiego tomu "Uniesieni", znakomicie przeczytany przez Ewę Lubowiecką. Wspomnienia Zofii i Jana Lewickich oraz Marii Zemłowej, dodają dodatkowych barw tej historii, która zaczęła się tworzyć bezpośrednio po przyjeździe pociągów repatriacyjnych. Pojawia się też zawsze ważne pytanie - co dobrego, co złego - można z patriotyzmem uczynić.

Od 20:05 do 22:00 do słuchania zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »