Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 października 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Kultura Iranu lub kultura Persji należy do najbardziej wpływowych na świecie. Iran, znany również jako Persja, jest powszechnie uważany za jedną z kolebek cywilizacji.
Saksofonista/teoretyk Hafez Modirzadeh występował, nagrywał, publikował i wygłaszał międzynarodowe wykłady na temat oryginalnych międzykulturowych koncepcji muzycznych, obecnie jest profesorem Creative/World Music na Uniwersytecie Stanowym San Francisco. "I vinens speil" norweskiego chóru Skruk i irańskiej wokalistki Mahsy Vahdat - to pieśni poetyckich sufickich poetów Rumiego i Hafeza.


Do słuchania w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
16:00 OTWARTY MIKROFON RADIA OPOLE
W programie "Parlamentarny poniedziałek", a w nim Paweł Kukiz i Ryszard Wilczyński. Z posłem Kukizem porozmawiam o tym, co dzieje się z projektami jego ustaw, które miały być przyjęte do końca września; o tym, czy będzie nadal głosował tak jak Prawo i Sprawiedliwość, oraz o ubiegłotygodniowym posiedzeniu sejmu. Z posłem Wilczyńskim (PO) porozmawiam o tym, czy gazu w Polsce w zimie wystarczy, czy mamy zakontraktowany ten surowiec w Baltic Pipe, o pomocy dla przedsiębiorców i tym czym będą zajmować się posłowie na posiedzeniu sejmu w tym tym tygodniu.

Na parlamentarną odsłonę audycji od godz. 16:00 do 17:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Z autorką można kontaktować się mailowo: aneta.skomorowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »