Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 3 października 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Kultura Iranu lub kultura Persji należy do najbardziej wpływowych na świecie. Iran, znany również jako Persja, jest powszechnie uważany za jedną z kolebek cywilizacji.
Saksofonista/teoretyk Hafez Modirzadeh występował, nagrywał, publikował i wygłaszał międzynarodowe wykłady na temat oryginalnych międzykulturowych koncepcji muzycznych, obecnie jest profesorem Creative/World Music na Uniwersytecie Stanowym San Francisco. "I vinens speil" norweskiego chóru Skruk i irańskiej wokalistki Mahsy Vahdat - to pieśni poetyckich sufickich poetów Rumiego i Hafeza.


Do słuchania w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
Duży i smaczny sukces naszego województwa na targach "Smaki Regionu" w Poznaniu, gdzie "Perłami" nagrodzono aż sześć produktów i dwie potrawy z naszego regionu. Wspomnimy również o "świńskim remisie" Gwardii Opole w starciu z mistrzem z Kielc. W świecie muzyki Ed Sheeran ponownie stanie przed ławą przysięgłych w kolejnym procesie o plagiat. O który utwór chodzi tym razem?

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Ministerstwo Klimatu zaprezentowało wyniki prac zespołu powołanego do zbadania przyczyn katastrofy ekologicznej. Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole będzie Jakub Roszuk, ichtiolog i dyrektor biura Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu, który skomentuje raport. Porozmawiamy także o tym co z zarybianiem Odry na opolskim odcinku, co z planami stworzenia tu bazy biologicznej, oraz co działaniem międzyregionalnego zespołu eksperckiego ds. Odry.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 77 423 22 33 lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl
kacper.snigorski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »