Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 października 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Urodzony w Kairze wirtuoz arabskiej lutni oud Joseph Tawadros studiował taquasim, tradycyjny, egipski styl improwizacji. Uczył się także gry na egipskich skrzypcach, flecie i innych ludowych instrumentach. Nagrał siedem albumów, z których każdy był nominowany do nagród w kategorii world music. By nagrać najnowszy album "The Hour of Separation" pojechał na dwudniową sesję do słynnego studia Avatar w Nowym Jorku. Dzięki temu "The Hour of Separation" słucha się z zaciekawieniem, czego nie da się powiedzieć o większości produkcji world music. Hossam Ramzy Presents "Egyptian Sufi" Sheikh Mohamed Al Hebawy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 CAŁY NASZ SPORT
  • Zapaśnicy Orła Namysłów w wielkim stylu awansowali do finału drużynowych mistrzostw Polski. Decydujące zawody odbędą się 28 października w Chorzowie. Na ten temat w pierwszej godzinie programu porozmawiamy z Dariuszem Stępniem – prezesem opolskiego związku zapaśniczego.
  • Następnie przeniesiemy się na stadion przy ul. Sportowej w Kluczborku na bezpośrednią relację ze spotkania III ligi piłki nożnej: MKS – Rekord Bielsko-Biała. Będziemy również obserwować z spotkania z pozostałymi opolskimi zespołami w tej klasie rozgrywkowej. Przypomnijmy Polonia Nysa w 10. kolejce podejmuje Ślęzę Wrocław, a Stal Brzeg również na własnym boisku mierzy się z Odrą Wodzisław Śląski.
  • Sporo miejsca w naszej audycji poświęcimy siatkówce. W ten weekend nowy sezon rozpoczynają zawodnicy PlusLigi. W pierwszej serii gier najlepszy zespół na Starym Kontynencie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – zagra na wyjeździe z AZS Olsztyn, natomiast PSG Nysa we własnej hali zainauguruje sezon meczem przeciwko Ślepskowi Malow Suwałki.
  • Mówić będziemy także o futsalu i kolejnym meczu o ligowe punkty Dremana Opole Komprachcice.

Od 15:05 do 19:00 do słuchania zaprasza Grzegorz Frankowski z zespołem. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »