Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 października 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Urodzony w Kairze wirtuoz arabskiej lutni oud Joseph Tawadros studiował taquasim, tradycyjny, egipski styl improwizacji. Uczył się także gry na egipskich skrzypcach, flecie i innych ludowych instrumentach. Nagrał siedem albumów, z których każdy był nominowany do nagród w kategorii world music. By nagrać najnowszy album "The Hour of Separation" pojechał na dwudniową sesję do słynnego studia Avatar w Nowym Jorku. Dzięki temu "The Hour of Separation" słucha się z zaciekawieniem, czego nie da się powiedzieć o większości produkcji world music. Hossam Ramzy Presents "Egyptian Sufi" Sheikh Mohamed Al Hebawy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Jak kształtuje się nasza wrażliwość społeczna? Jak zmieniać negatywne stereotypy na temat różnic etnicznych czy narodowych? Na ten temat porozmawiamy z reżyserem, scenarzystą, autorem filmów - Wojciechem Klimalą, który jest gościem 12. Opolskiego Festiwalu Fotografii. Do stolicy regionu przyjechał z wystawą nawiązującą do filmu dokumentalnego o przemianach w RPA po upadku apartheidu.

Po godz. 13:00 będzie o presji rówieśniczej i radzeniu sobie z nią. Porozmawiamy z Karoliną Pisz z Fundacji Laboratorium Zmiany, która pracuje na co dzień z młodzieżą. Zapytamy o szukanie siebie, relacje z otoczeniem i wzorcach.

W trzeciej godzinie programu przypomnimy o profilaktyce raka piersi. Dlaczego wczesna diagnostyka jest tak ważna i jak dawać wsparcie osobom chorym onkologicznie? Na ten temat porozmawiamy z Beatą Ryx, prezeską Klubu Amazonka w Opolu.

Polecamy też Plenerowy radio-trening z Katarzyną Jędrzejewską. Co sobotę prezentujemy filmy przygotowane przez naszą specjalistkę, które pomogą nam zachować formę.

Do słuchania w każdą sobotę od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »