Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 1 października 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Urodzony w Kairze wirtuoz arabskiej lutni oud Joseph Tawadros studiował taquasim, tradycyjny, egipski styl improwizacji. Uczył się także gry na egipskich skrzypcach, flecie i innych ludowych instrumentach. Nagrał siedem albumów, z których każdy był nominowany do nagród w kategorii world music. By nagrać najnowszy album "The Hour of Separation" pojechał na dwudniową sesję do słynnego studia Avatar w Nowym Jorku. Dzięki temu "The Hour of Separation" słucha się z zaciekawieniem, czego nie da się powiedzieć o większości produkcji world music. Hossam Ramzy Presents "Egyptian Sufi" Sheikh Mohamed Al Hebawy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
1 października już po raz czwarty będziemy świętować Dzień Polskiej Muzyki. W sobotni poranek nie tylko powiemy o tej kampanii, nie tylko będziemy grać po polsku, ale też zapytamy naszych Słuchaczy jakich przebojów lubią słuchać i dlaczego akurat tych w języku polskim.

Dla tych, którzy zechcą do nas zadzwonić, mamy przygotowane upominki! W programie również zaproszenie na premierę filmu przygotowanego z okazji 50-lecia diecezji opolskiej. Gdzie i kiedy będzie można ten film obejrzeć? O tym powiemy po godzinie 9:00.

W sobotniej audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Joanna Matlak
  • Czy jest gatunek muzyczny, który Polacy "czują bardziej"? Między innymi na to pytanie odpowie w sobotnim poranku Tomasz Bazan, koordynator muzyczny Radia Opole. Skupimy się na polskiej muzyce, bowiem 1 października to Dzień Polskiej Muzyki, który w tym roku obchodzimy po raz czwarty. Do słuchania zaprasza Joanna Matlak.
08:40 Pole minowe – Michał Rachoń
09:40 Eko wyścig – Justyna Marcińska
  • Agrofotowoltaika może być przyszłością rolnictwa. Naukowcy z Lublina przekonują, że plony rosnące w cieniu paneli są zdecydowanie lepsze. Będziemy też w stolicy, aby sprawdzić ile kotłów zostało wymienionych, na 100 dni przed zakazem korzystania z kopciuchów. A na koniec dobre wieści z Turawy. Tam badano innowacyjną metodę oczyszczania wody.
10:40 Czwarta władza – Ireneusz Prochera

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zapraszają Dawid Rajwa. Z autorem można kontaktować się mailowo:
dawid.rajwa@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »