Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 września 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Trzypłytowe, chociaż podzielone na dwa woluminy, dzieło Franka Zappy "Joe's Garage" to, jak wiadomo koncepcyjny album, zawierający konkretną historię. Przyjrzymy mu się jednak także od strony kompozytorskiej, jako zbiorowi piosenek i utworów, w których Zappa skumulował dosyć częste u niego, bardzo różne stylistyki, a zarazem stworzył album bardzo spójny.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Lęk przed ciemnością należy do najbardziej pierwotnych, a sezon jesienno-zimowy skąpi nam światła. Pojawia się obniżenie nastroju w postaci chandry czy nawet depresji. Jak sobie z tym radzić? Holenderski pisarz Daan Heerma van Voss udowadnia , że należy zrozumieć skąd bierze się strach . Jego książkę "Człowiek zalękniony. Moja podróż do źródeł lęku" pozytywnie oceniła psychiatra dr Ewa Drozdowicz-Jastrzębska, która będzie naszym gościem

W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Są i tacy młodzi ludzie, których boją się rówieśnicy i nauczyciele. Nieudane próby resocjalizacji kończą się umieszczeniem tych najbardziej agresywnych w placówkach wychowawczych. Kto i kiedy powinien pomóc? Odpowiedzi w poruszającym reportażu: "Cosie" (premiera w roku 2002) poszukiwały Danuta Starzec i Ewelina Rusin - Różycka. Także dzięki Teresie Łyko, Franciszkowi Minorowi i profesorowi Wiesławowi Łukaszewskiemu. Opis brutalnych działań młodych ludzi zamieszczono w tej audycji, by dorosłych zmusić do myślenia. Zanim będzie za późno. I jak to zwykle w reportażowym przypadku bywa, upływ czasu dla opisywanych zdarzeń i emocji nie ma znaczenia.
  • "10 bochenków chleba", to reportaż, który nagrałem w roku 1988, to historia Stanisława Grabowieckiego, właściciela wytwórni wód gazowanych. Czasem warto sobie przypomnieć, co nas bolało i dlaczego. Bohater tej audycji opowiedział o tym tak - w tamtych trudnych czasach - że długo jego myśli nie da się zapomnieć.

Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »